Přední česká mecenáška umění Meda Mládková slaví sté narozeniny a při této příležitosti byla v Museu Kampa zahájena unikátní výstava.

Meda Ambasadorka umění je název výstavy jež je jedním z vrcholů celoročního programu konaného v rámci projektu Století Medy Mládkové. Oslava ženy, jež s manželem Janem Mládkem vytvořila během společného života jednu z nejvýznamnějších sbírek středoevropského umění představuje fragmenty z jejich v Americe a také z jejich domu ve Washingtonu. Ten se ve své době stal salonem svobodného Československa a prošla jím celá řada významných osobností, umělců a intelektuálů. Pobývala tu Madeleine Albrightová, Věra Chytilová, Henry Kissinger, Bohumil Hrabal a mnoho dalších.
Samotná expozice je doplněna o kolekci oděvů ze 60. a 70. let z předních haute couture domů, které Meda Mládková nosila. Vhled do života Mládkových nastíní rodinná alba a hlavně unikátní filmy, které natáčel převážně Jan Mládek. Barevné snímky z 50. až 60. let zachycují běžný život mecenášů v kontrastu exotických krajin a měst, která navštívili.
Jedna z nejvýznamnějších žen novodobých dějin zasvětila svůj život prezentaci československého umění, záchraně historických památek, ale i ochraně zvířat. A v neposlední řadě propagaci českého jazyka v zahraničí. I když totiž s manželem žila dlouhá léta v zahraničí, nikdy nedovolila komolení svého rodného jazyka a striktně opravovala například špatné skloňování.
Pro výstavu bylo dovezeno a zrestaurováno na čtyřicet kusů nábytku, oděvů a šperků a zdigitalizováno 16 filmů a na 3 000 snímků z alb manželů Mládkových, z nichž jich bylo zhruba 100 vytištěno na výstavu a dalších asi 350 jich najdete v katalogu.

Meda Mládková (* 8. září 1919) je historička umění, sběratelka, mecenáška, zakladatelka Nadace Jana a Medy Mládkových a Musea Kampa. Od roku 1948 žila v exilu. Začínala jako tanečnice, vystudovala ve Švýcarsku ekonomii i dějiny umění a v 50. letech provozovala v Paříži nakladatelství Editions Sokolova, které vydalo první samostatnou monografii malířky Toyen. Právě v Paříži se seznámila s malířem Františkem Kupkou a jeho díla začala intenzivně propagovat a samozřejmě sbírat. Ne vždy to ale bylo snadné. Pro získání některých děl dokonce manželé Mládkovi riskovali vše co měli. Kvůli jednomu z klíčových děl Františka Kupky dokonce prodali svůj dům Georgetownu.
V roce 1960 se s manželem Janem Mládkem přestěhovala do Washingtonu. Zde otevřela svůj dům přátelům i významným osobnostem z různých kruhů. Kromě sbírání umění se v USA Meda Mládková věnovala také interiérovému designu. Sbírka umění Mládkových se po revoluci v roce 1989, kdy se Meda Mládková vrátila do Československa a zapojila se zde do společenského i politického, stala základem pro sbírku dnešního Musea Kampa.